Petra

Chocová

Nedávno jsem se objevila i v olympijských jízdách. Na můj pokec a jízdu s Tomášem Vernerem se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=IqBstfFvxrU

Již zítra se koná v Plzni finále Sportovní ligy základních škol v plavání a já jako patronka u toho samozřejmě nemůžu chybět! V odkazech níže si o tom můžete přečíst pár větiček a také rozhovory se mnou o finále a mých plaveckých začátcích. :)

http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/plavani/360156-chocova-si-zaplave-polohovku-s-detmi-sportovni-liga-zs-jde-do-finale/

http://sport.idnes.cz/petra-chocova-finale-sportovni-ligy-zakladni-skol-fsr-/sporty.aspx?c=A170912_094055_sporty_par

http://plzensky.denik.cz/ostatni_region/bez-plavani-si-nedokazu-predstavit-zivot-rika-chocova-20170912.html

Plavecké finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství se bude konat 14. září v Plaveckém areálu města Plzně v bazénu Slovany. Soutěžit zde budou ti nejlepší plavci loňských třetích tříd, které procházely povinným plaveckým výcvikem. V Plzni se utkají čerství čtvrťáci z 29 škol z celé České republiky. Patronkou letošního ročníku plaveckých soutěží je dvojnásobná mistryně Evropy, dvojnásobná olympionička a dlouholetá reprezentantka Petra Chocová. http://www.sportovniligazs.cz/plavecka-patronka-petra-chocova-sportu-jsem-vyzkousela-spoustu-ale-plavani-mame-v-rodine/

ceskolipsky denikČeskolipský deník - 31.1.2014
Nový Bor - Plavkyně znovu obhájila prvenství v anketě Nejúspěšnější sportovec Českolipska. Mezi týmy vyhráli šachisté Nového Boru.
Mistryně republiky, vítězka Českého poháru a stříbrná medailistka ze Světové univerziády v Kodani. Podesáté v historii ankety Nejúspěšnější sportovec Českolipska stanula českolipská plavkyně Petra Chocová na nejvyšším postu. Česká reprezentantka včera večer před zaplněným hledištěm novoborského divadla převzala ocenění za 1. místo v kategorii Jednotlivci dospělí již počtvrté v řadě!

Číst dál...

Free Drive maly 2Evropský tým v Duel in the Pool ještě nikdy americký výběr neporazil, ale tentokrát byl v krátkém bazénu v Glasgow neuvěřitelně blízko. Dramatický souboj se rozhodoval až v závěrečné mužské štafetě na 4x 100 metrů volný způsob, v níž získal klíčové body tým USA, který vyhrál v konečném součtu o pouhý bod 132:131.
Důležitými postavami European Allstars byly i Simona Baumrtová s Petrou Chocovou, které navázaly na účast Barbory Závadové z před dvou let. V pátek skončila Baumrtová druhá na 200 metrů znak a skvěle zvládnutým znakařským úsekem nasměrovala polohovou štafetu Evropy na 4x 100 metrů k vítězství. Petra Chocová překonala český rekord na trati 200 metrů prsa, na níž naposledy startovala před více než rokem na ME v krátkém bazénu v Chartres. Ve svém závodě skončila čtvrtá.
V sobotu, kdy Duel in the Pool vyvrcholil, znovu výtečně zaplavala Simona Baumrtová. Na 100 metrů znak obsadila 2. místo, když vítězná Američanka Olivia Smoliga dohmátla jen o 5 setin sekundy dřív. Baumrtová dosáhla času 57,11. Petra Chocová na prsařské stovce předvedla svůj letošní nejlepší výkon 1:05,61, kterým se umístila na čtvrté příčce a od dalšího českého rekordu ji dělilo 11 setin sekundy.
Klání v Glasgow bylo třetím mezi Evropou a USA, v dřívějších letech se utkávala s USA Austrálie. Letošní ročník byl se skóre 132:131 pro USA jednoznačně nejvyrovnanější. V roce 2009 v manchesteru zvítězily USA 185:78 a před dvěma lety v Atlantě 181,5:80,5.