Petra

Chocová

ceskolipsky denikČeskolipský deník - 31.1.2014
Nový Bor - Plavkyně znovu obhájila prvenství v anketě Nejúspěšnější sportovec Českolipska. Mezi týmy vyhráli šachisté Nového Boru.
Mistryně republiky, vítězka Českého poháru a stříbrná medailistka ze Světové univerziády v Kodani. Podesáté v historii ankety Nejúspěšnější sportovec Českolipska stanula českolipská plavkyně Petra Chocová na nejvyšším postu. Česká reprezentantka včera večer před zaplněným hledištěm novoborského divadla převzala ocenění za 1. místo v kategorii Jednotlivci dospělí již počtvrté v řadě!
Pro českolipskou rodačku byl rok 2013 bohatý a pestrý: šestkrát překonala své vlastní národní rekordy na prsařských tratích, stala se mistryní republiky, kromě titulu z domácího šampionátu a stříbra z letní univerziády vybojovala finálové starty na Mistrovství světa v Barceloně a evropském šampionátu v Dánsku, startovala ve výběru týmu Evropy v prestižním duelu proti Americe, kde na tratích 100 a 200 metrů prsa zaplavala nejlepší výkony loňské sezony.
„Ano, i s loňskou sezonou jsem maximálně spokojená, i když mě zdravotní problémy stále neopustily," usmívala se čerstvá královna sportovců českolipského okresu za rok 2013, jež navíc ještě od čtenářů obdržela cenu Sportovní hvězda Deníku.